Galanteria drewniana

Funkcjonalne przedmioty drewniane to gotowy pomysł na prezent. W zależności od ich rodzaju wykonane są z różnych gatunków drewna (najczęściej sosna). Elementy ozdobne wycinane są sklejki brzozowej i barwione bejcą lub matową farbą. Dopełnienie stanowi grawer ze zindywidualizowanym tekstem. Jeśli pragniesz podarować komuś niekonwencjonalnie ozdobione pudełko na wino, pojemnik na herbatę czy inny wyrób galanterii drewnianej – skontaktuj się z Pracownią CTSW.

1. Skrzynka na wino – drewniana sosnowa skrzynka z zasuwką ze sklejki i rączką z plecionego jutowego sznurka. Wymiary zewnętrzne produktu: wys. 36 cm x szer. 11 cm x głęb. 11 cm. Wypełnienie pojemnika, a zarazem amortyzację butelki stanowi wełna drzewna. Istnieje możliwość wykonania indywidualnych projektów.

a) skrzynka na ślub – dekorację stanowi intensywnie czerwona ozdoba w motywie ludowym ze sklejki ze spersonalizowanymi literami wewnątrz serca. Całość kompozycji dopełnia grawer z imionami Państwa Młodych i datą ich ślubu.

b) skrzynka na prezent – skrzynka zrealizowana według koncepcji Klienta. Napis wykonany czcionką stylizowaną na „lekarskie pismo”.

2. Herbaciarka – pudełko z drewna sosnowego z zamykanym wiekiem. Dostępne jest w czterech wariantach:
– 2-komorowe (dł. 16 cm x szer. 9 cm x wys. 8 cm)
– 4-komorowe (dł. 16 cm x szer. 16 cm x wys. 8 cm)
– 6-komorowe (dł. 21 cm x szer. 16 cm x wys. 8 cm)
– 12-komorowa (dł. 28,5 cm x szer. 22,5 cm x wys. 8 cm)
Idealnie sprawdzi się jako pojemnik na herbatę czy słoiczki z miodem, jak również organizer na drobne przedmioty czy biżuterię.

a) herbaciarka z filiżankami – pudełko 6-komorowe z ozdobnym wiekiem przedstawiającym dwie filiżanki w orientalnej stylizacji. Detale malowane są złotą farbą. Od frontu pudełka widoczna jest ozdoba w kształcie róży, nawiązująca do kwiatów wygrawerowanych na filiżankach. Całość została polakierowana lakierem akrylowym. Pokrywa od wewnętrznej strony posiada wygrawerowane życzenia.

3. Szpatułka/łopatka – przyrząd kuchenny idealny do przewracania naleśników lub mieszania jajecznicy. Wykonany jest z drewna bukowego w kolorze naturalnym. Wymiary produktu: dł. 30 cm x 7 cm. Sprawdzi się jako prezent dla każdego wirtuoza bądź amatora sztuki kulinarnej.