Akcesoria ze sklejki

Sklejka jest materiałem kompozytowym, składającym się z kilku sklejonych ze sobą warstw płyt drewnianych (tzw. fornirów). W Pracowni CTSW wykorzystywana do produkcji jest sklejka brzozowa suchotrwała o grubości 3 mm. Jej właściwości pozwalają na użytkowanie głównie w warunkach domowych.

W CTSW miksuje się wycięte elementy ze sklejki z innymi materiałami, np. filcem czy pianką kreatywną dzięki czemu powstają unikatowe dekoracje, takie jak seria łapaczy snów czy bombek bożonarodzeniowych. Możliwość graweru na wyrobie ze sklejki z Twoim tekstem to doskonałe dopełnienie spersonalizowanego prezentu.

1. Łapacze snów – dawniej amulety plemion Indiańskich o magicznych właściwościach, a dziś barwne dekoracje ścienne. Wykonane są ze sklejki brzozowej z wyciętym napisem w wersji polskiej „snów słodkich” oraz angielskiej „sweet dreams”. Średnica koła wynosi 19 cm, natomiast długość całkowita około 40-50 cm.
Występują w wersji klasycznej lub świecącej w ciemności (efekt występuje na elementach niezamalowanych barwną farbą oraz na koralikach).

a) z napisem snów słodkich

b) z napisem sweet dreams

2. Puzzle – magnesy o wymiarach 5 x 5 cm. Dzięki nim stworzysz swoją indywidualną i niepowtarzalną tablicę wspomnień. Układaj je w dowolnej konfiguracji, dopisuj ważne wydarzenia w Twoim życiu. Każdy zestaw puzzli pakowany jest w woreczek z kolorowej tkaniny. Puzzle dostępne są w wersji z grawerem lub gładkiej (do samodzielnego wypisywania).

3. Bombki bożonarodzeniowe – drewniane bombki stanowią alternatywę dla klasycznych ozdób choinkowych. Sweterkowy wzór oddaje charakter włókienniczej Łodzi, natomiast kolorowy Jednorożec to współczesny symbol tego miasta. Rozmiar sweterków wynosi 11 x 12 cm, natomiast jednorożców 14 x 16 cm.

4. Ozdoby wielkanocne – królikojajka to wielkanocne ozdoby w rozmiarach małym (25 x 10 cm) i dużym (48 x 18,5 cm). Kokarda malowana jest ręcznie, uszy podbite są kolorowym filcem, a napis wykonany z filcu lub brokatowej pianki.

5. Wianek na drzwi – wianek to ozdoba każdego wejścia do domu lub mieszkania. Wykonany jest z pojedynczej sklejki 3mm, natomiast napis i motyw florystyczny z podwójnej. Rozmiar wianka wynosi 32 x 31 cm. Całość zaimpregnowana jest bezbarwnym lakierem.